Криптовалути Archives - Bits of insurance
pexels-photo-730567

Вредноста на биткоин достигна нов врв

Биткоин се искачи на највисоко ниво од септември, надминувајќи 7.000 долари, со што повторно оживеа тргувањето на криптовалути за време на […] Повеќе »
stockholm-1824368_960_720

Биткоинот стана национална валута на Шведска

Група хакери влегоа на Твитер профилот на владејачката партија на Шведска и го прогласија биткоинот за национална валута на земјата, […] Повеќе »
bitcoin-2643159_960_720

Инвестициите во криптовалутите – сé уште актуелни

На крајот на 2017та година биткоинот зема голема популарност. Луѓе кои што не знаеа ништо за криптовалутите инвестираа на големо […] Повеќе »
bitcoin-2007912_960_720

Биткоин – најголемата можност за богатство

Криптовалутите спас за макроекономските проблеми “Има навистина добри шанси да имаме нешто подобро од златото. Тоа е како CDS (credit […] Повеќе »
technology-3126814_960_720

Блокчеин технологијата – трансформативна сила во осигурителната индустрија

Осигурителната индустрија константно се трансформира користејќи ги технолошките достигнувања. Особено влијание има технологијата која се покажа како посуштинска од било […] Повеќе »
bitcoin-2007769_960_720

Дали цената на биткоинот ќе се искачи на $150.000 до 2023?

И покрај намалувањето на вредноста на крипто пазарот во изминатата година од 82% и неспособноста на биткоинот да ја опорави […] Повеќе »
blockchain-3750157_960_720

Осигурениците не можат да ја избегнат блокчеин технологијата

Осигурениците треба да размислуваат за блокчеин технологијата и виртуелните валути како биткоин и како да им пристапат на овие ризични […] Повеќе »
740_aHR0cHM6Ly9zMy5jb2ludGVsZWdyYXBoLmNvbS9zdG9yYWdlL3VwbG9hZHMvdmlldy9lYTAwNDQzYmY4MTdhMjUwNmFhN2NhZDRmYzdkN2Y1My5wbmc

Турската полиција уапси 24 осомничени вклучени во хакерски напад на крипто фирма

Турската полиција уапси 24 лица, наводно, вклучени во хакерски напад во кој биле украдени 13 милиони турски лири (2,47 милиони […] Повеќе »
sajber

Сајбер закани: како да се заштитите?

Денешните „паметни“ телефони се многу помоќни од компјутерите користени од страна на NASA при слетувањето на Месечината. Меморијата од 2KB […] Повеќе »
Kriptovaluta Slika

Подгответе се: Facebook развива криптовалута и ја пушта во…

Facebook со своите 2,5 милијарди корисници на глобално ниво и со повеќе од 40 милијарди годишни приходи стана неприкосновен лидер […] Повеќе »