Test Categories - Bits of insurance

Test Categories

Категорија: Криптовалути

Test Categories

Биткоин се искачи на највисоко ниво од септември, надминувајќи 7.000 долари, со што повторно оживеа тргувањето на криптовалути за време на […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Група хакери влегоа на Твитер профилот на владејачката партија на Шведска и го прогласија биткоинот за национална валута на земјата, […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

На крајот на 2017та година биткоинот зема голема популарност. Луѓе кои што не знаеа ништо за криптовалутите инвестираа на големо […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Категорија: Newsletter

Test Categories

Изнаоѓањето на вистинското покритие за осигурување од сајбер може да биде тешко патување за навигација, бидејќи многу бизниси, агенти и […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Осигурителната компанија ,,Алијанц” дефинитивно ја потврди својата големина. Како што информираше ,,Блумберг” одобрувањето од регулаторното тело на Кина е веќе […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Ништо не е поважно од нашето здравје. Изборот на поздрав начин на живот подразбира и носење вистински одлуки за негова […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Категорија: Осигурување

Test Categories

Во годишната анализа на Swiss Re за ризиците кои имаат потенцијал значително да влијаат врз осигурениците се вклучени и очекуваните […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Дунав осигурување, најголемата осигурителна компанија во српскиот осигурителен сектор, со седиште во Белград, го поддржа земјоделскиот саем – Агросирм одржан […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Словенечкиот реосигурувач SAVA Re објави дека го стекнал преостанатиот 84% акционерски интерес во друштвото за управување со локални инвестициски фондови […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Дигиталниот систем за обработка на царински декларации и акцизни документи (СОЦДАД) стартува од ноќеска на полноќ. СОЦДАД е систем кој […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

До 2022 економскиот раст да достигне пет отсто, бруто инвестиците да се зголемат за 6,1 отсто, буџетскиот дефицит да се […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Манифестацијата „Иновативно претпријатие на годината 2019“, која има за цел да ги промовира и награди македонските претпријатија кои успешно лансирале […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Категорија: Вести од регионот

Test Categories

Дунав осигурување, најголемата осигурителна компанија во српскиот осигурителен сектор, со седиште во Белград, го поддржа земјоделскиот саем – Агросирм одржан […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

На 28 мај, во Грција се одржа 12-тата конференција за осигурување со учество на директори на врвни осигурителни компании, во […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Осигурителните компании можат да придонесат кон поодржлива Европа на повеќе начини: преку стратегии за управување, инвестирање и отуѓување и ко-инвестирање […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Категорија: Светски трендови

Test Categories

Како резултат на тековната трговска војна, Huawei веќе се подготви со сосема нов оперативен систем, поради тоа што Google ќе […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Во осигурителната индустрија 5G технологиите значително ќе го насочат интернетот на нештата (IoT) на потрошувачите. Значи, откако мобилниот интернет, паметните […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Во овој конкурентен технолошки свет, повеќето брендови на смартфони се веќе подготвени за 5G конекција. Но, секогаш има некој што […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Категорија: Иновации

Test Categories

Како осигурителна компанија вашите клиенти сега се повеќе поврзани со остатокот од светот и поседуваат повеќе методи за комуникација. Интернетот […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Интелегентни четки за заби кои што го следат здравјето на клиентите и врз основа на тоа ја градат цената на […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Како ќе се интегрира автоматизацијата на blockchain во електрични автомобили и останатите начини на транспорт? Експертите кои работат со blockchain […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Категорија: Анализи

Test Categories

Помеѓу 2008-2017 година, косовскиот пазар на неживотно осигурување се зголеми за 28,5 милиони евра (+ 50,6%) во однос на GWP. […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Српскиот осигурителен пазар ја заврши 2018 година со GWP во вредност од 845 милиони евра, што претставува зголемување од 7,6% […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Нова финансиска анализа покажа дека 275 фирми ги преместуваат или веќе ги преместиле своите бизниси, персоналот и имотот од Велика […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Категорија: Вработување

Test Categories

Македонија2025 објавува оглас за вработување на Економски аналитичар/ Истражувач Организацијата Македонија2025 е посветена на создавање на просперитетна економска клима во […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Продолжете да се развивате со ПроКредит Банка, ако се идентификувате со целите и етичките вредности на нашата компанија,  и сте љубопитни […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Придружете се кон успешниот тим на професионалци, посветен кон издигнување на Охридска банка Сосиете Женерал во референтна банка во односите […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Категорија: Интервјуа

Test Categories

Поразговаравме со г-динот Марко Дамевски, Менаџер за продажба на Винер Лајф за животното осигурување во Македонија, за неговата мотивираност, за […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Дузлевска: На животното осигурување му требаат стимулации, не нови даночни оптоварувања. Сподели ја оваа објаваКоментари

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Најчитаниот портал од областа на осигурувањето, xprimm.com објави интервју со Зоран Нарашанов – главниот извршен директор на Виннер – Виена […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Категорија: Општо

Test Categories

Капгемини, водечка технолошка консултантска компанија и ЕФМА, непрофитен финансиски консултант, секоја година го објавуваат Светскиот извештај за осигурување. Неодамнешното издание […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Сподели ја оваа објава

Коментари